Relaxačný pobyt


Hotel PANORÁMA, Trenčianske Teplice

18.10.2020 - 20.10.2020 (nedeľa-utorok)

Služby zahrnuté v cene pobytu:

Ranná rozcvička a cvičenie v bazéne. Teplota vody v bazéne je 31 st.

Večerné cvičenie. (pred večerou) dýchacie cvičenia, cvičenia na chrbticu, posilňovanie, cvičenia na spevnenie panvového dna, formovanie postavy, naťahovanie, relaxácia. Cvičenie 5 Tibeťanov

V sobotu v dohodnutom termíne:

Cvičenie na chrbticu - SM systém, podľa MUDr. Smíška

1x informačná hodina pre tých, ktorí toto cvičenie zatiaľ nepoznajú. Vysvetlenie princípu cvičenia

Nácvik správnej chôdze s paličkami - Nordic Walking - teória i prax v priľahlom parku

Pobyt ďalej obsahuje:

 • 2x ubytovanie v komfortne zariadenej izbe Comfort pre 2 osoby (klimatizácia, telefón, trezor, satelitná LCD TV, minibar, fén, balkón)
 • Uvítací drink
 • 2x polpenzia formou bufetových stolov alebo výberom z menu
 • Vstup do wellness MELISSA /zážitkový bazén/ po celú dobu pobytu NEOBMEDZENE
 • Neobmedzený vstup do fitness centra
 • Vstup do saunového sveta denne na 120 min. jednorazovo
 • Župan a papuče po príchode na izbe k dispozícii
 • Zľava 10% na ďalšie wellness služby
 • Zľava 10% do hotelovej reštaurácie
 • 5 % zľava na procedúry v kúpeľoch
 • Internetové Wi-Fi pripojenie

Cena  do 5.10.2020 :  173 Euro

Cena po 5.10.2020 :  179 Euro

V cene nie je zahrnutá doprava a cena nezahŕňa kúpeľný poplatok, 1,40 € /osoba /deň. Príplatok za použitie dvojlôžkovej izby jednou osobou: +17,00 €/noc.

Cenu celého pobytu zaplaťte na účet: Ing. Mária Delmárová, č.ú. 2229451853, kód banky: 0200,

IBAN: SK74 0200 0000 0022 2945 1853, var. symbol: 18102020 do poznámky: priezvisko - Teplice

Prihláste sa, prosím u : Marika Delmárová, mobil 0905 448642, www.pohybovaterapia.sk,

e-mail : marika.delmar@gmail.com

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaujímavé informácie o termálnej vode v Trenčianskych Tepliciach:

Indikácie kúpeľnej liečby v Trenč.Tepliciach

Kúpele sa špecializujú na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, stavy po operáciách a úrazoch, chronických reumatických ochorení u niektorých civilizačných chorôb, chorôb z povolania, ale aj ochorení z oblasti internej medicíny, gynekologické a kožné ochorenia vrátane psoriázy.

Unikátna termálna voda

Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. majú k dispozícii 6 prírodných liečivých zdrojov, ktoré sa využívajú na vonkajšiu a vnútornú balneoterapiu. Sírne termálne liečivé pramene majú rovnaké chemické zloženie, líšia sa len teplotou vody.

Liečivá voda na kúpeľ v bazénoch a vaniach má optimálnu balneologickú teplotu, ktorá sa pohybuje od 35,5° C do 39° C , čo umožňuje jej priame použitie bez potreby ohrievania, alebo ochladzovania. Termálny kúpeľ je preto neoddeliteľnou súčasťou každého nášho pobytu.

Jedinečnosť termálnej vody

Sírne termy v Trenčianskych Tepliciach sú unikátne vďaka optimálnej balneologickej teplote jednotlivých prameňov 38,4 - 40 °C, ktorá umožňuje ich priame použitie na vonkajšiu balneoterapiu bez potreby ohrievania, alebo ochladzovania. Táto skutočnosť hrá dôležitú úlohu v liečebnom účinku, pretože sírovodík (sulfán) je vo vode rozpustený plyn, ktorý pri ohrievaní, ochladzovaní, alebo transporte rýchlo uniká do vzduchu. Miesta aplikácie tohoto vzácneho liečebného prvku sú v Trenčianskych Tepliciach umiestnené nad prameňmi, alebo v ich bezprostrednej blízkosti. Reflexné zmeny, ktoré sú objektívnym prejavom bolesti pri chorobách pohybového ústrojenstva, sú charakteristické horším zásobovaním krvou zúženými kapilárami. Sírovodík (sulfán) prechádza cez pokožku do organizmu, kde tieto kapiláry rozširuje. Výskumné práce jednoznačne dokázali aj celkový analgetický účinok (zmiernenie bolesti) sírovodíka (sulfánu), ktorý sa zvyšuje nielen počas kúpeľa, ale aj po jeho skončení. Síra sa z pokožky naďalej vstrebáva po skončení procedúry, preto kúpeľným hosťom neodporúčame sprchovanie bezprostredne po kúpeli.
História kúpeľnej liečby v Trenčianskych Tepliciach je okrem iného aj históriou nefarmakologickej liečby bolesti. Síranová, vápenato - horečnatá sírna voda tiekla aj do špeciálne upravenej jamy, v ktorej sa kúpali choré kone. Vek tejto vody bol stanovený uhlíkovou metódou na 20 000 - 23 000 rokov, čo je zárukou jej ekologickej čistoty.

Kúpele Trenčianske Teplice tiež využívajú liečivé peloidy: prírodné sírne mineralizované fango a prírodnú rašelinu. Rašelina, ktorá je využívaná v týchto kúpeľoch má okrem vynikajúcich tepelných vlastností i výnimočné chemické účinky. Kyslosť rašeliny spôsobuje zvýšené prekrvenie tkanív v mieste aplikácie, obsah huminových kyselín a bituménu má protizápalové a analgetické účinky. Rašelina sa ťaží v ekologicky nezávadnom prostredí a je certifikovaná referenčným laboratóriom pre posudzovanie peloidov. Prírodné sírne mineralizované fango je vynikajúcim teploliečebným prostriedkom a zároveň pre obsah voľnej síry sa uplatňuje i analgetický účinok - výhodná kombinácia pri ochoreniach pohybového aparátu.


Autor: Doc.MUDr.Juraj Čelko, PhD.