Shiatsu

Dotyková terapia

Shiatsu je japonská energetizačná terapia, ktorá jemnou tlakovou technikou pomáha rozprúdiť zablokovanú energiu v energetických dráhach - meridiánoch. Cieľom masáže je harmonizácia toku životnej energie QI.

Uvoľnením energetických dráh sa pri masáži energia dostáva
k orgánom, ktoré v dôsledku či už zlého stravovania, zlého spôsobu života, sedavého zamestnania alebo choroby prestali pracovať tak, ako by mali

Shiatsu terapia prispieva k celkovému uvoľneniu, k zvýšeniu životnej pohody, k zmierneniu napätia, ale aj k zníženiu náchylnosti na choroby. Je vhodné aj ako podpora liečenia, k zmierňovaniu chronických bolestí. Je dobrým prostriedkom proti únave a vyčerpanosti. Podporuje tiež trávenie, napomáha pri liečbe zápchy.

Stuhnuté a bolestivé kĺby sú výsledkom zablokovanej cirkulácie krvi a energie. Rotácia uvoľňuje kĺby, preťahovanie končatín otvára dráhy, aby mohla cez ne pretekať energia.

Táto terapia v trvaní 1 hodiny sa vykonáva na zemi na podložke. Na rozdiel od klasickej masáže sa v shiatsu nepoužívajú oleje a klient je oblečený. I keď shiatsu znamená v preklade "tlak prstov", používajú sa tiež dlane, predlaktie, chodidlá.

Na masáž si nezabudnite priniesť pohodlný odev z prírodného materiálu, vhodné je bavlnené tričko, tepláky a ponožky